Krajčí si z Imoly vezie body

Sobotné preteky Majstrovstiev Európy cestných motocyklov triedy Superstock 600 priniesli slovenskému jazdcovi Tomášovi Krajčímu ďalšie európske body.

Imola clanok - sobota1

Na jediného slovenského účastníka európskeho šampionátu čakali náročné preteky. Na štart sa postavilo 34 pretekárov, medzi ktorými stál Tomáš Krajčí v treťom rade, kam ho zaradil 12. čas v kvalifikácii. Hoci zo svojej pozície veľmi dobre odštartoval, prepadol sa behom úvodných metrov o niekoľko pozícií dozadu. Aj tak však v nasledujúcich kolách ukázal skutočné srdce bojovníka. Postupne predbehol niekoľko súperov, až sa dostal na 12. pozíciu. V posledných metroch sa ešte neúspešne pokúsil zaútočiť na jedenásteho Taliana Montiho, no aj s konečným dvanástym miestom môžu byť Tomáš aj jeho tím spokojní.

 

Tomáš Krajčí:

„Druhý kvalifikačný tréning celkom vyšiel, aj keď to neskončilo prvým radom, ku ktorému som mal blízko v prvej kvalifikácii. Bola tu silná konkurencia, takže som bol spokojný aj s 12. miestom, čo znamenalo štart z tretieho radu, navyše som si o sekundu zlepšil svoj najlepší čas. Samotný štart mi tiež celkom vyšiel, len som sa v prvých metroch nedokázal pretlačiť dopredu, pretože tam bola poriadne veľká tlačenica. Preteky som teda začínal niekde okolo 20. miesta. Behom jedenástich kôl sa mi podarilo predbehnúť niekoľko súperov a dostať sa na 12. pozíciu. V posledných dvoch kolách mi začal podivne vrčať motor, ktorý navyše trochu stratil výkon. Tak jen dúfam, že sa zase nerozsypal. Inak s pretekmi môžem byť spokojný. Ďakujem tímu za skvelú prácu. Už sa teším na budúci víkend, kedy pokračujeme vo francúzskom Magny Cours.“

Imola clanok - sobota3

Imola clanok - sobota2