Šiestou zastávkou je Silverstone

silverstone clanok - 1v

Na britskom okruhu Silverstone dnes začal šiesty podnik Majstrovstiev Európy Superstock 600, medzi dvadsiatimi troma jazdcami je aj slovenský pretekár Tomáš Krajčí.

 

Po vynikajúcom 3. mieste na českom okruhu v Brne sa Tomáš Krajčí pokúsi získať ďalšie body do priebežnej klasifikácie európskeho šampionátu na kultovom okruhu Silverstone. Aby domov odchádzal spokojný, je treba začať tvrdo pracovať už od prvého tréningu, a ten bol na programe práve dnes doobeda. V ňom jediný slovenský pretekár tohto šampionátu zašiel čas 2:19,531, s ktorým sa umiestnil na 15. pozícií. V poobednej prvej kvalifikácií svoj čas vylepšil na 2:15,891, čo znamenalo posun na veľmi dobrú 11. štartovnú pozíciu. O konečnom poradí na štarte nedeľného závodu rozhodne druhý kvalifikačný tréning, ktorý je na programe v sobotu.

 

Tomáš Krajčí:

„Prvý tréning som išiel veľmi opatrne. Po minuloročnom páde mám trochu strach z jednej zákruty. Nedokázal som nájsť poriadnu stopu, pretože tunajší povrch je dosť rozbitý, a to rozhadzuje motorku. Dlho sa mi nedarilo dostať do tempa, ale potom sme vymenili zadnú pneumatiku, upravili podvozok a dokázal som sa ešte vyburcovať na poriadne kolo. Zašiel som celkom slušný čas, ktorý by som chcel zajtra ešte zlepšiť. Spokojný by som bol s druhou radou ale zajtra budú ešte zrýchľovať všetci.“

 silverstone clanok - 2

silverstone clanok - 3