Tomáš Krajčí tretí na Majstrovstvách Európy v Brne!

Brno clanok - 1

Tomáš Krajčí ako historicky prvý cestný motocyklový pretekár Slovenskej republiky získal pódium v pretekoch Majstrovstiev Európy cestných motocykov triedy Superstock 600 na Masarykovom okruhu v Brne, keď po fantastickom výkone skončil na treťom mieste.

Vynikajúce predstavenie dnes nielen slovenským fanúšikom naservíroval dvadsaťročný Tomáš Krajčí. Jazdec európského šampionátu triedy Superstock 600 štartoval do pretekov na brnianskom okruhu z druhého radu. Hoci v prvom kole stratil niekoľko pozícií, rozhodne svoju kožu nechcel darovať bez boja. V pretekoch dlhých desať kôl postupne prekonával jedného súpera za druhým, až sa dostal do štvorčlennej skupiny, ktorá bojovala o druhé miesto. Všetko vyvrcholilo v poslednej zákrute posledného kola, v ktorej jazdec TK Racing Slovakia Teamu zo štvrtej pozície nekompromisne zaútočil na tretieho Belgičana Duwelza. Po tomto skvelom manévri zostávalo pred slovenským pretekárom poslednýchch 400 metrov cieľovej rovinky, po ktorých prepukli v jeho tíme oslavy. Tomáš Krajčí prešiel cieľom na treťom mieste, a vybojoval tak ako historicky prvý slovenský pretekár pohár v šampionáte, který sa koná v rámci víkendu superbikového svetového šampionátu.

Tomáš Krajčí:

„Ťahal som za plyn, mal som dobrú motiváciu. Štart sa mi síce veľmi nepodaril, ale podarilo sa mi to rýchlo dotiahnuť. Chcel som byť v Brne na pódiu a podarilo sa to. Stále si ten úspech nedokážem poriadne uvedomiť, ale vyšlo to... Mám obrovskú radosť. Dúfám, že v tom budem pokračovať aj naďalej počas zostávajúcich pretekov sezóny.“

 

Brno clanok - 3 

Brno clanok - 2