Tomáš Krajčí desatinu od bodovanej pozície

aragon clanok - A1

Slovenský pretekár Tomáš Krajčí dnes v španielskom Aragone skončil v závodě Majstrovstiev Európy Superstock 600 na 16. pozícií, keď od bodovaného miesta ho v cieli delila jediná desatina.

 

Do závodu štartoval slovenský pretekár z 5. rady, kam jej zaradil 20. kvalifikační čas. V popoludňajšom preteku Tomáš bojoval o 15. pozíciu. S Dánom Alexom Schachtom si niekoľkokrát vymenili pozície, nič menej o výsledku sa rozhodovalo až na cieľovej čiare, kde bol dánsky pretekár o 0,068 sekundy skôr. Mladý Žilinčan aj napriek tomu odchádza zo Španielska spokojný, pretože na pre neho úplne novej dráhe predviedol potenciál, s ktorým by v ďalšom preteku, ktorý sa ide v polovici júla na českom okruhu v Brne, chcell bojovať o pozície atakujúce najlepšiu desiatku.

 

Tomáš Krajčí:

„V dnešnej kvalifikácií som zrýchlil o dve sekundy, ani tak som nepostúpil na štartovom rošte, kde som stál v 5. rade. Do závodu som išiel s tým, že sa pokúsim o niekolko miest posunúť, čo sa aj podarilo. V poslednom kole som tvrdo bojoval s Dánom Schachtem. O pol motorky som skončil šestnásty. Teší ma že som si opäť dokázal zlepšiť čas. Na to, že som tu jazdil po prvýkrát, tak si myslím, že to nebol zlý závod, aj keď ma samozrejme mrzí, že to dnes nevyšlo na body. Ďakujem týmu, ktorý mi pripravil dobrú motorku. Teraz je pred nami závod v Brne, kde by som rád zaútočil na bodované pozície.“

aragon clanok - A2 

aragon clanok - A3