Do závodu z prvej rady

clanky - Brno_AA_v

 

Tomáš Krajčí dnes na Masarykovom okruhu v Brne vybojoval druhou pozíciu v kvalifikácii na závod Alpe Adria šampionátu.

 V rámci prípravy na európsky šampionát triedy Superstock 600 nastúpil motocyklový pretekár Tomáš Krajčí do tretieho podniku šampionátu Alpe Adria, ktorý sa tento víkend koná na českom Masarykovom okruhu v Brne.

Dnes boli na programe dva kvalifikační tréningy. V doobednej kvalifikácií zašiel Tomáš čas 2:07,631, s ktorým sa až do poslednej minúty držal na samotnom čele štartovného pole. V poslednej minúte síce o pole position prišiel, keď ho predbehol iný slovenský pretekár Lukáš Jasenský, avšak v zajtra na štarte pretekov bude stáť v prvej rade, kde mu patrí druhá pozícia. Do druhého kvalifikačného tréningu Tomáš z dôvodu náhleho dažďa nenastúpil.

 

Tomáš Krajčí:

„Do Brna sme prišli hlavne kvôli príprave motorky na závod Majstrovstiev Európy, ktorý sa tu pôjde v polovine Júla. Dnes sme sa venovali nastavení podvozku, čo bola naše hlavná priorita. V polovici prvej kvalifikácie sa mi podarilo zájsť zopár rýchlych kôl, s ktorými  som sa dlho držal na prvom mieste. O prvenstvo som síce prišiel pred samotným koncom kvalifikácie, ale aj tak som spokojný, pretože sa nám podarilo na závod dobre pripraviť motorku. Zajtra do warm upu ešte vyskúšame dáke zmeny. Teším sa na závod.“

 Brno_AA_11 - 2

Brno_AA_11 - 3