Tomáš Krajčí v Monze tesne za bodmi

clanky - MMonza1

Slovenský pretekár Tomáš Krajčí odchádza z talianskeho okruhu Monza s 16. miestom v Majstrovstvách Európy Superstock 600.

 

Druhá kvalifikácia a potom pretek európskeho šampionátu Superstock 600, to bol dnešný program Tomáša Krajčího, ktorý na okruhu v Monze štartoval s jeho týmom TK Racing Slovakia. V dopoludňajšej kvalifikácii si slovenský pretekár dokázal zlepšiť najlepší čas, ale i tak to nakoniec posun vo výsledkovej listine neznamenalo. Štart do závodu bol teda až z 23. miesta, napriek tomu bol Tomáš odhodlaný bojovať a pokúsiť sa o postup až do elitnej pätnástky. V prvej polovici preteku sa držal za Austrálčanom Nestorovicom, ktorého po niekoľkých kolách predišiel a nakoniec mu i ušiel. Cieľom preteku tak prešiel na 16. mieste, takže iba jedno miesto za bodujúcou pätnástkou.

 

Tomáš Krajčí:

„Do druhého meraného tréningu som išiel s očakávaním zlepšenia výsledku, chcel som zrýchliť. To sa aj podarilo. Zajazdil som čas 1:53,865 čo bolo o dve desatiny lepšie, než piatkové najrýchlejšie kolo, ale i tak to pre mňa znamenalo ďalšiu stratu štartovacieho miesta. Na štarte som bol až na 23. mieste. S tým časom som bol celkom spokojný, jen to miesto sa mi nepáčilo. Navyše mi ešte počas tréningu ukradli zo stanu moju novú náhradní prilbu. Do závodu som išiel s tým, že sa chcem pokúsiť vybojovať aspoň jeden bod. Po minuloročnej skúsenosti som zvolil opatrný štart, nechcel som, aby ma zase niekto netrafil v prvej šikane. Už v zahrievacom kole sa tam dvaja zrazili a rozhádzali po dráhe štrk. Prvé kolá som teda išiel trochu opatrnejšie, čakal som, až to vyčistia. Potom som začal zrýchľovať, čo znamenalo ďalšie zlepšenie môjho najlepšieho času. Cieľom som prešiel na 16. mieste. Vzhľadom ku štartovaciemu miestu to nie je zlý výsledok, ale chcel som si dať ku stredajším dvadsatinám ďalšie európske body. Nepodarilo sa, ale pretek v tejto silnej konkurencii je i trochu o šťastí. Teraz je pred nami Alpe Adria šampionát v Brne, čo berieme ako prípravu na júlovú Európu.“

clanky - MMonza2

clanky - MMonza3