Krajčí spokojný s motorkou

clanky - Monza11_1

Tomáš Krajčí dnes na Talianskom okruhu Autodromo Nazzionale di Monza nastúpil do prvého tréningu a prvej kvalifikácie na závod európskeho šampionátu triedy Superstock 600.

 

Jazdec TK Racing Slovakia Teamu, dnes nastúpil do úvodných tréningov na druhý závod Majstrovstiev Európy Superstock 600. V slnečnom počasí absolvoval Tomáš úvodný voľný tréning s cieľom preveriť nastavenie motocykla Yamaha YZF R6. Na konci tohto tréningu mu patrilo 19. miesto, ktoré si zaistil časom 1:55,751. Do prvej kvalifikácie vyrazil mladý jazdec so zmeneným prevodom, čo si vyžiadal charakter jedného z najrýchlejších okruhov sveta. V kvalifikácií Tomáš výrazne zrýchlil, keď na konci tréningu dlhého 45 minút, bol pri jeho mene čas 1:54,022, čo však opäť znamenalo 19. miesto, avšak od najlepšej pätnástky ho delí len 0,5 sekundy. O zlepšenie štartovnej pozície sa Tomáš pokúsi v zajtrajšej druhej kvalifikácií, po ktorej ešte v sobotu prebehne samotný závod.

 

Tomáš Krajčí:

„S dnešným dňom som celkom spokojný. Oproti minulému roku sa mi podarilo zrýchliť, len je tu podstatne väčšia konkurencia, preto také umiestnenie. Minulý víkend sa tu išiel Taliansky majstrák a je poznať že niektorý to tu už majú poriadne najazdené. Samozrejme že to mohlo byť aj  lepšie, 19. miesto je predsa len trochu ďaleko od prvej lajny, ale snáď sa to podarí v zajtra zlepšiť. Medzi ranným a poobedným tréningom sme vymenili prevod a zdá sa to byť teraz lepšie. S motorkou už nič robiť nebudeme. Minuloročné nastavenie dobre funguje, len prevod bol ľahší ako bolo treba. Na zajtra vymeníme pneumatiky a uvidíme...“

clanky - Monza11_2