Prvý závod priniesol bod

Prvý závod priniesol bod 

 Assen_2011 - Assen11

 V holandskom Assene odštartoval európsky šampionát Superstock 600, slovenský závodník Tomáš Krajčí v ňom získal svoj prvý bod.

 

Dnešný program Majstrovstiev Európy Superstock 600 zahájila druhá kvalifikácia. V nej Tomáš zašiel čas 1:45,088, čo síce bolo voči piatkovej prvej kvalifikácií zlepšenie o 0,4 sekundy, ale aj tak to stačilo len na celkove 20 miesto. Do závodu sa preto tým TK Racing Slovakia rozhodol zmeniť prevod, čo bol významný krok dopredu. V závode na 12 kôl Tomáš opäť vylepšil svoj najlepší čas, pričom jeho konečná hodnota je 1:43,343. Dôležité ale bolo, že dokázal tiež predísť svojich súperov a tým postupovať výsledkovou listinou. V cieli závodu sa nakoniec radoval zo svojho tohtoročného  prvého európskeho bodu, ktorý sa získava za 15. miesto.

 

Tomáš Krajčí:

„Do kvalifikácie som nastupoval s veľmi opotrebovanou pneumatikou. Napriek tomu som sa zlepšil o 0,4 sekundy, ale aj tak z toho bola až 20. pozícia. Odstup na bodované pozície nebol veľký, preto som veril, že v dnešnom závode môžem aspoň bojovať o bod. Štart závodu sa mi celkom podaril, ale v prvej zákrute som sa nedokázal pretlačiť dopredu. Postupom závodu som získal dobrý rytmus jazdy. Chodil som stabilné časy pod 1:44, čo znamenalo, že som predchádzal niekoľko súperov. V predposlednom kole som sa dostal za Austrálčana Nestorovica. Vedel som, že na neho musím zatlačiť a on urobí chybu. Aj sa tak stalo, v poslednom kole, keď v najpomalšej zákrute vyšiel mimo ideálnu stopu. Túto chyby som využil a do cieľa som mu o viac ako sekundu ušiel. Došiel som  na 15. mieste. Je to môj prvý tohtoročný bod. Z Holandska odchádzame s mnohými informáciami, čo určite využijeme v príprave na ďalší závod, ktorým bude za tri týždne talianska Monza.“

Assen_2011 - Assen12 

Assen_2011 - Assen13