Dve devätnástky na úvod Assenu

Dve devätnástky na úvod Assenu

Assen_2011 - Assen

Na druhú sezónu Majstrovstiev Európy triedy Superstock 600 sa vydal Tomáš Krajčí na sever Holandska, kde dnes na okruhu v Assene absolvoval úvodný tréning a prvú kvalifikáciu.

V poobednom tréningu zašiel čas 1.48,572 a s ktorým sa umiestnil na 19 mieste. Rovnakú pozíciu získal aj v po obednej kvalifikácií pričom si svoj čas na kolo zlepšil o viac ako 3 sekundy. Aj po zreteľnom posune však Tomáš nie je nijako spokojný s s výsledkom 1.45,283. Do zajtrajšej kvalifikácie by si preto rád vylepšil svoj doterajší čas a zaistil si tak lepšiu štartovnú pozíciu.

 

Tomáš Krajčí:

Pred odjazdom do Assenu sme testovali len tri dni na Slovakia Ringu čo sa aj zobrazilo na časoch. Tento týždeň sme boli aj po nový motor a tak som nemohol isť hneď naplno a v rannom tréningu som ho musel šetriť. Poobede sme už začali zrýchľovať ale v ďalšom zrýchľovaní nám zabrániť podvozok ktorý nebol dostatočne pripravený na túto trať a veľmi rýchlo sme opotrebovali sadu gúm určenú pre kvalifikáciu. Vzhľadom k tomu že nám predĺžili kvalifikačné tréningy a nechali nám rovnaké množstvo pneumatík museli sme taktizovať a šetriť pneumatiky na zajtrajšiu kvalifikáciu. V nej by som rád ešte vylepšil svoju štartovnú pozíciu aspoň o jednu radu. 

Assen_2011 - Assen1 

Assen_2011 - Assen2